صفحه اصلي ثبت نام تبليغات تماس با ما
صفحه اصلي ثبت نام تبليغات درباره ما تماس باما
تبلیغات
0
تاريخ : چهارشنبه 8 شهريور 1396 نويسنده : andiaseir

موزه سلطنتي اُنتاريو كانادا (Royal Ontario Museum)

موزه‌ اُنتاريو كانادا كه به ‏ROM‏ هم معروف است، از اولين موزه هاي كاناداست و پنجمين موزه ي بزرگ آمريكاي شمالي است كه داراي گنجينه‌اي بالغ بر ۶ ميليون شيء باارزش است كه در 40 گالري نگهداري مي شود .آثار موزه در حوزه فرهنگ جهاني، تاريخ طبيعي و هنر است كه در شهر تورنتو واقع در استان انتاريو، كانادا قرار دارد.

يكي از مكان هاي ديدني تورنتو در تور كانادا موزه سلطنتي اُنتاريو مي باشد كه همه ساله تعداد زيادي از گردشگران تور كانادا را به سمت خود جذب مي كند. اين موزه ‏مجموعه اي فوق العاده از نمايشگاه هاي بزرگ جهان را در خود جاي داده و مربوط به دوره هاي متفاوتي است. در موزه سلطنتي اُنتاريو آثار بسياري نيز از ايران است و بيشترين بخش آثار ايراني به سفال اختصاص دارد كه اغلب در كاشان و كرمان شكل گرفته‌اند و توجه پژوهشگران سفال را هم به خود جلب كرده‌اند. همچنين در سال ۲۰۱۳ كتاب نفيسي درباره اين آثار توسط انتشارات بريل در هلند با همكاري موزه سلطنتي اونتاريو به زبان انگليسي به چاپ رسيده است.

بناي اين موزه داراي زيبايي قابل توجهي است و از طراحي ويژه و بسيار خاصي برخوردار است به طوريكه طراحي اوليه ي آن به سبك نئورومانس توسط جان پيرسون و فرانك دارلينگ انجام شد و به تدريچ همزمان با افزايش آثار هنري موزه ، ساختمان موزه بازسازي و بزرگتر شد. همچنين نور پردازي موزه در هنگام شب جلوه و نمايي زيبا به آن بخشيده است.

موزه سلطنتي اُنتاريو داراي مجموعه هاي نفيسي مانند: اسكلت دايناسورها ، آثاري از شرق نزديك ، آثار هنري آفريقا و آسياي شرقي ، آثار تاريخي اروپا و آثار هنري كانادا مي باشد كه بسيار ديدني هستند .

منبع: سايت آندياسير

بازديد: 4
ادامه مطلب
[ امتیاز : ] نظر شما :
تبلیغات
صفحه ها